Vítejte na stránkách badatelského spolku Záblesk z.s., Jaroměř, dříve UFO klub Záblesk, Vestec. Schází se v něm jak lidé, kteří si chtějí o záhadách popovídat, tak i badatelé s cílem poodhalovat závoj tajemství. Náš klub na Jaroměřsku působí už od roku 1994 kdy se u Rtyně objevil u Jaroměře první agrosymbol ve vojtěšce. Za tuto dobu jsme zaznamenali více než 200 případů pozorování UFO či paranormální jevů převážně z našeho okolí. Dále máme zaznamenáno a prozkoumáno více jak 200 kruhů v obilí. Naše specialita je i zkoumání gravitačních anomálií. K řešení záhad jsme se postupem času naučili a stále se učíme využívat vědeckých poznatků i parapsychologických dovedností. K objasňování záhad používáme běžnou i speciální techniku. Náš přístup k záhadám se dá charakterizovat slovy jako porozumění, diskrétnost a zájem zkoumat příčiny záhad. Klub také bez závazků spolupracuje i s jinými badateli či uskupeními lidí v naší republice s obdobnými zájmy. V naší české kotlině přežívá představa, že mluvit o záhadách na veřejnosti je prvkem spíše podivnosti. Přitom když mluvím s lidmi o jejich vztazích k tajemnu, více jak polovina lidí se o záhady zajímá a důvěrně by si o záhadách ráda povídala. Proto do budoucna plánujeme jistá pravidelná setkání s veřejností v Jaroměři, která pak tradičně vyvrcholí opět v akci Podorlické setkání.